Nieużywana zawartość torebki na pewno nie uchroni, ale gdy w codzienną higienę włączymy rzeczy, o których napisałam poniżej, to są duże szanse na to, że koronawirus ominie nasz organizm.

Wczoraj byłam w drogerii. Zaskoczyło mnie to, co zobaczyłam – tj. pustki na półkach z mydłem. Hmm.. Czy to oznacza, że ludzie robią zapasy z mydła czy do tej pory rzadko go używali? Boję się próbować dochodzić do odpowiedzi na te pytania, dlatego przystąpię do szybkiej prezentacji rzeczy, które ja noszę w torebce niemal cały czas, nie tylko w okresach zagrożenia wirusem.

  1. mokre chusteczki – kupuję te z półki dla bobasów i zawsze wybieram te biodegradowalne, nadające się do spłukania w toalecie (dbamy o higienę, nie zanieczyszczając zbyt mocno planety). Często wycieram nimi ręce, ale nie tylko. Po którymś wytarciu rąk tą samą chusteczką wycieram też dokładnie telefon i jego obudowę. Fizycznie czuję, że właśnie na telefonie i na kierownicy auta znajduje się najwięcej niefajnych rzeczy.
  2. żel antybakteryjny do rąk – lepszy żel niż płyn, bo usuwa więcej, choć jest bardziej czasochłonny od płynu (potrzeba dłuższej chwilii, aby go porządnie wetrzeć w skórę rąk i poczekać aż wyschnie).
  3. mydło w płynie w rozmiarze do samolotu – myślę, że nie jestem jedyną osobą tutaj, która bardzo często nie spotyka mydła w publicznych toaletach. Stąd ten punkt na naszej liście 🙂
  4. okulary – chronią nasze oczy przed wirusem, bo – jak wiadomo – koronawirus przenosi się drogą kropelkową.
  5. maseczka ochronna na twarz – nie uchroni przed koronawirusem jeśli sięgnięmy tylko po nią, ale utrudni mu drogę. Niezastąpiona jeśli kichasz lub kaszlesz i szanujesz ludzi w swoim otoczeniu w tym wrażliwym czasie koronawirusa 😉

Oczywiście te rzeczy to nie wszystko, bo oprócz ich używania, musimy też pamiętać o nie braniu do ust rąk, nie dotykaniu brudnymi rękoma oczu, o unikaniu dużych skupisk ludzi, o zachowaniu odpowiedniej odległości od kaszlących i kichających osób. No i oczywiście, dbajmy o siebie – o dobrą dietę, odpoczynek, sen, swoje szczęście. #Stayathome i Zdrówka!

koronawirus informacje
Więcej informacji o koronawirusie na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Zdj. główne Portuguese Gravity dla Unsplash.com.

Write A Comment

Przypnij.