Kupujemy, nosimy, zmieniamy, chowamy do szafy. STOP. No właśnie. Tylko jak odpowiednio przechowywać torebki w szafie? Zerknij na dół po praktyczne wskazówki 🙂


Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z tanią, czy drogą torebką, nową czy starą, chcemy, by służyła nam jak najdłużej. Ale jak to zrobić? Jest kilka rzeczy, które pomogą zatrzymać czas i uchronić przed warunkami zewnętrznymi przynajmniej nasze torebki..

Przed włożeniem torebki na dłużej do szafy opróżnij ją i wypełnij czymś jej wnętrze. Dotyczy to przede wszystkim dużych toreb i/lub takich o specyficznych kształtach. Czym wypychać? Gazetą, starymi ubraniami (choć tutaj zwiększamy ryzyko moli). Żeby gazety nie pofarbowały wnętrza torebki, możesz najpierw je zgnieść, a następnie włożyć do plastikowego worka, a dopiero wtedy do torebki.

Co jeszcze warto zrobić przed włożeniem torebki do szafy? Odkurzyć wszystkie wewnętrzne kieszenie, a jeśli podszewka torebki daje się wywinąć na zewnątrz, można ją wyprać ręcznie i dopiero po wysuszeniu zacząć przechowywać torebkę w szafie.

Pierwsza zasada przechowywania – stawiaj nie wieszaj. W ten sposób unikniesz rozciągnięcia paska torebki.

przechowywanie torebek
Chowając torebki do toreb, uchronisz je przed zakurzeniem, zabrudzeniami, zarysowaniami.

Chowaj torebki do worków uszytych z naturalnych tkanin. Kupując torebkę klasy premium mamy ten problem z głowy, bo taki worek często dołączany jest do zakupów. Jeśli nie masz takiego worka, zajrzyj do hipermarketów (np. Carrefour). Tam, na dziale “warzywa i owoce”, sprzedawane są schludne, jasne bawełniane worki ze ściągaczem. No dobra, ale dlaczego chować torebki do torebek? Żeby uniknąć zabrudzeń, zarysowań, zachować blask torebki, ochronić od kurzu i słońca.

przechowywanie torebek
System szufladowy, jak ten widoczny na zdjęciu, też jest super.

Nie musisz przechowywać torebek pionowo. Do przechowania małych torebek możesz wykorzystać kartonowe segregatory na dokumenty, wiszące półki (jak te z Ikei) czy nawet organizery na przykrywki. Grunt to kreatywność, no i dobro torebki oczywiście 🙂

Obrazek wyróżniający: Michael Barón dla Unsplash.com.

Przeczytaj też artykuł “Skórę pielęgnuj należycie“.

Write A Comment

Przypnij.