Kocham podróże. Nowe miejsce, ludzie, smaki, zapachy, reguły życia. Adrenalina nieznanego. Ciekawość. Energia. Poznanie. Emocje! Cała dawka emocji. To uzależnia.

Witaj USA. Cześć Nowy Jork. Jak się masz?

#Madison Square Garden, #czerwonatorebka

Za każdym razem, znajdując się w nowym miejscu czuję się jak dziecko, które dostało nową zabawkę i koniecznie musi wszystko w niej sprawdzić. Ogromna chęć zobaczenia, spróbowania, doświadczenia nowego wytwarza we mnie ogrom endorfin. Nowy Jork potęguje wrażenia swoją wielkością. Wszechobecnością wszystkiego. Kultury, zwyczaje, zasady, pęd. Języki. Nowy Jork to najbardziej zróżnicowane pod względem językowym miasto na świecie. Możesz tu usłyszeć ok. 800 języków. Ja lepiej/gorzej poznałam 4.

Nieodłącznie towarzyszy mi torebka. Tym razem trochę większa. Wyraźna. Czerwona. Mieści w sobie więcej. Więcej przenosi. Ma kluczyk, co zabezpiecza dodatkowo mienie przed nieodpowiednimi ludźmi. Chroni. Pilnuje. Nadzoruje.

Nowy Jork zachwyca. Tętni życiem tak bardzo, że zakłóca sygnał GPS. Serio. Przedzierasz się między milionami ludzi i prawie każdy niesie torebkę, torbę, plecak. Nie nadążasz patrzeć – taki ogrom różnorodności 🙂 Odwiedzając galerię MOMA podziwiam torebki zrobione z nietypowych materiałów.

W Nowym Jorku poznasz wielu różnych ludzi. Tych prawdziwych i nie. Postacie rzeczywiste, fikcyjne. Możesz być przebrany za Spidermena, Picachu albo Świętego Mikołaja. Pełna dowolność. Wolność.

USA. Pochodzenie fastfoodów. Jakżeby nie wejść do restauracji Złotych Łuków i nie zasmakować orginalnego smaku cheeseburgera. Tłum. Jak wszędzie. Cały świat w jednym miejscu: Polak, Brazylijczyk, Hindus, Chińczyk, Włoszka, Norweg itd. Nie zliczysz. Oceniając smak fast-foodów – to muszę przyznać, że jest lepszy w Polsce 🙂

Nowy Jork jest jedynym miastem na świecie, które należy do wszystkich. To nie jest Ameryka, tu jest wszystko”. Paul Auster

#EmpireStateBuilding #zachódsłońca
#TimesSquare, #SkrzyżowanieŚwiata

Wierzę, że jeszcze kiedyś tam wrócę. Zapewne z inną przyjaciółką, która będzie stróżem moich rzeczy. Niezmiennie jednak – z torebką. Niezmiennie, spragniona tego miejsca. I znów stanę w jednym z najruchliwszych miejsc świata, gdzie neony i światła nie pozwalają noy nastać. Na Skrzyżowaniu Świata.

 

 

Author

Jestem Jessica. Pokazuję Ci sztukę z jaką obcujesz na codzień. Kieruję piękno w Twoją stronę. Zarażam miłością do torebek.

Write A Comment

Przypnij.