Launer London – producent ekskluzywnych torebek. Marka została założona w Londynie w 1940 r. przez Sama Launera z Czechosłowacji. Do 2011 r. firma produkowała torebki tylko w kolorach granatowym, brązowym i czarnym. Tymczasem 10 lat po powstaniu Launer sprzedał pierwszą torebkę Królowej Matce. Pod koniec lat 60. Elżbieta II przyznała marce odznaczenie królewskiej jakości.

Współczesna Królowa ma w swojej kolekcji aż 200 modeli torebek Launer. Pierwszy model otrzymała właśnie od swojej matki. W jej kolekcji znajdują się zarówno modele należące do jej matki, jak i te zakupione przez nią. Jej ulubione torebki to czarna skórzana Royale oraz czarna lakierowana Traviata.  Torebki Elżbiety II mają przedłużone rączki, żeby Królowa mogła swobodnie nią manewrować, wyposażone są też w haczyk, który pozwala odwiesić dodatek.

Launer Royale, zdj. Launer.com.

Torebka Elżbiety II prawdę Ci powie

Okazuje się, że torebka Królowej ma nie tylko za zadanie przechowywać jej osobiste rzeczy, takie jak  miętowe pastylki, zdjęcia dzieci, okulary do czytania, ale jej odpowiednie ułożenie przez właścicielkę może być sygnałem dla jej podwładnych.

Podejrzewa się, że:

– jeśli królowa kładzie swoją torebkę na stole pragnie przekazać swojej służbie, że chce opuścić dane miejsce w ciągu 5 minut,

– jeżeli królowa postanowi położyć swoją torebkę na podłodze, oznacza to, że chce tym samym powiedzieć, że prowadzi nudną rozmowę i prosi o uwolnienie jej z tego nieprzyjemnego wydarzenia,

– jeśli królowa Elżbieta II przekłada torebkę z lewego ramienia na prawe również sygnalizuje, że chce zakończyć daną rozmowę.

Launer Traviata, zdj. Launer.com.

Jestem ciekawa, czy to naprawdę tak może działać. Co o tym myślicie? Czy Wasze torebki są też czymś więcej niż pięknem i środkiem transportu dla Waszych osobistych rzeczy?

Write A Comment

Przypnij.