你好!

Witaj! Usiądź wygodnie droga Messengerko i poświęć swe 3 minuty na ten wpis 🙂

Wiesz co jest najpiękniejsze Messengerko w miłości do torebek? To, że jest to miłość ponad narodami, rasami, językami. Jest to miłość, która łączy Cię z inną Messengerką, gdzieś na końcu świata. Każda z nas jest inna, a jednak potrafimy zakochać się w danej torebce tak samo. To jakby częściowo łączyła nas ta sama krew – siostrzana krew 🙂 Spotkałaś już taką ‘siostrę’ z tym samym bzikiem na punkcie danej torebki? Może spotkasz ją na drugim krańcu świata?

Dziś  zabieram Cię do Azji. Jest to  podróż do świata pełnego sprzeczności. Hong Kong – to miejsce, w którym życie biegnie jakby szybciej. To azjatycki Nowy Jork – stolica biznesu światowego. Miejsce, gdzie czujesz odrobinę Wielkiej Brytanii zmieszanej z Chinami. Jakbym miała opisać Hong Kong geometrycznie to powiedziałabym, że jest to pionowy prostopadłościan. Wszelkie wieżowce pnące się ku chmur tworzą z Hong Kongu  jedną wielką prostopadłościenną bryłę. Gdyby opisać Hong Kong zapachem, to wyszedłby mi perfum z duriana i gofrów (*durian – to najbardziej śmierdzący owoc świata). Gdyby wsłuchać się w gwar językowy i poobserwować różnorodność kulturalną mieszkających tu ludzi, to dostaniesz czego Ci tylko potrzeba. Gdyby opisać to miasto jednym słowem, musiałabym rzecz: WIELOŚĆ – wielość różnych ras, klas, zainteresowań, języków, smaków, zapachów, miejsc itd. I choć byłam tam już 4 razy, to ciągle okrywam to miejsce na nowo i z chęcią znów tam powrócę.

Tym razem obserwowałam co dzieje się w Hong Kongu w świecie torebki. Odwiedziłam targi, aby zobaczyć jakie trendy producenci są w stanie nam zaproponować w najbliższym czasie. Tak jak Hong Kong jest różnorodny, tak i na targach znalazłam praktycznie wszystko. Były torebki z papieru, plastiku, drewna,  bawełny czy gumy. Kształty, kolory, wielkości torebek były tak niejednolite, że aż trudno określić jaki trend panuje wśród producentów. Krócej mówiąc, Hong Kong daje Ci czego dusza zapragnie.

Idziesz ze mną pooglądać?

Author

Jestem Jessica. Pokazuję Ci sztukę z jaką obcujesz na codzień. Kieruję piękno w Twoją stronę. Zarażam miłością do torebek.

Write A Comment

Przypnij.